Použití menstruačního kalíšku

Jak zavést menstruační kalíšek

Při prvních použitích je třeba mít trochu trpělivost. Postupně se stane použití menstruačního kalíšku rutinou a bude pohodlné a rychlé. Připravili jsme pro tebe tipy, které ti začátky s kalíškem usnadní.

Před prvním použitím

Předtím, než kalíšek poprvé použiješ, určitě nestříhej prodloužené zakončení - stopku, která ti slouží k lepšímu uchopení při vyndávání. Až po odzkoušení můžeš (ale nemusíš), postupně stopku zkrátit na délku, která ti vyhovuje, nebo ji úplně ustřihnout. Každé z nás vyhovuje její délka jinak dlouhá.

Dezinfekce

Je důležité, abys před každým začátkem menstruačního cyklu svůj kalíšek Yuuki vyvařila ve vroucí vodě po dobu 5 minut (nebo mikrovlnné troubě v infuser boxu YUUKI). Tím zbavíš kalíšek všech bakterií, které se na něj v průběhu jeho skladování dostaly.

Jen si skutečně dávej pozor, aby byl kalíšek stále zcela ponořen ve vodě, když ho vyvařuješ (dezinfikuješ). Tak aby se předešlo jeho deformaci.

Zavádění menstruačního kalíšku

  • 1. Před vlastním zavedením si umyj ruce a kalíšek poskládej.
  • 2. Najdi si nejpohodlnější polohu. Většinou je vyhovující podřep.
  • 3. Přeložený kalíšek zaveď do pochvy, tak aby dno kalíšku bylo cca 1 cm od poševního vchodu.
  • 4. Po vložení se kalíšek rozvine a přilne k poševním stěnám.
  • 5. Rozvinutí kalíšku zjistíš jeho mírným pootočením nebo obkroužením prstem kolem něj.

Tip: Lépe se kalíšek zavádí mokrý nebo můžeš použít lubrikační gel, který je založený na vodní bázi.

Image 1

Je možné, že ti při prvních zavedeních bude kalíšek protékat, protože okraj kalíšku zcela nedolehnul k poševní stěně. Není důvod k panice. Je to zcela běžné a každá žena si musí osvojit způsob zavedení, který jí vyhovuje. Uvidíš, že se ta trocha trpělivosti vyplatí.

 

Vyjmutí kalíšku

Každá z nás má sílu menstruace jinou, proto čas vyjmutí kalíšku není možné přesně určit. Ale obvyklý cyklus vyprázdnění kalíšku se pohybuje mezi 4 - 8 hodinami. U slabé menstruace dokonce až 12 hodin.

  • 1. Vyjmutí kalíšku je snažší provádět opět v podřepu.
  • 2. Chytněte vyztužené dno kalíšku za vroubky nebo za prodloužený konec a opatrně ho vyjmi. Při vyndávání si můžeš pomáhat poševními svaly.
  • 3. Kalíšek opláchni vodou a znova použij.

Pokud chceš kalíšek umýt mýdlem, používej pouze neutrální prostředky k tomuto účelu určené. Pokud víš, že nebudeš mít přístup k vodě na vypláchnutí, je dobré si vzít malou láhev s vodou s sebou na toaletu a opláchnout zde. Kalíšek můžeš opatrně vytřít papírovým kapesníkem.

Nezapomínej: nejen při tvých dnech je potřeba dodržovat správnou hygienu vašich intimních partií. Správnou hygienou předchážíš nepříjemným infekcím a mykózám.

Infuser box YUUKI - desinfekční krabička slouží pro skladování kalíšku ve dnech, kdy se nepoužívá. Ale hlavní využití je pro čištění kalíšku v mikrovlnné troubě.

Na obrázku je znázorněný postup pro použití desinfekčního boxu a čištění kalíšku v mikrovlnné troubě.

 

Image 2