Vyměň nepohodlné tampóny a vložky za menstruační kalíšek

Chceš se cítit dobře i během svých dnů? Sáhni po menstruačním kalíšku a užívej si každý den naplno. 98 % žen, které kalíšek vyzkoušely, by se k vložkám a tamponům už nevrátily.

Hlavní výhody kalíšku

·         Pohodlí a svoboda – naprostý komfort při cestování, sportu a dalších aktivitách

·         Bezpečnost – bez rizika infekce, alergické reakce nebo syndromu toxického šoku

·         Spolehlivost – bez obav z protečení a nepříjemného zápachu

·         Úspora peněz – není potřeba dokola kupovat hygienické potřeby, počáteční investice se vrátí do 5-8 měsíců

·         Dlouhá životnost – při správném používání vydrží 5 až 15 let

·         Ekologičnost – jeden kalíšek nahradí tisíce jednorázových vložek a tampónů

Jak kalíšek funguje?

Princip je jednoduchý – kalíšek vložíš do pochvy, kde se rozprostře a zachytává menstruační krev. Kalíšek uvnitř drží a nehýbe se, svírají ho poševní svaly a slabý podtlak. Jakmile je potřeba, kalíšek zatáhnutím za spodní část vyndáš, opláchneš a znovu zavedeš.

Kalíšek vyrábíme ze zdravotnického silikonu nejvyšší kvality. Hladký povrch kalíšku je sice dražší, ale hygieničtější. Kalíšek Yuuki neobsahuje ftaláty a je zdravotně nezávadný, což dokládáme i veřejnými certifikáty.

Zavádění a výměna kalíšku

Používání kalíšku je, po troše trpělivosti při prvních zaváděních, pohodlné a rychlé. Nejzákladnějším pravidlem je být uvolněná, pak stačí kalíšek přeložit a v podřepu zavést. Po zavedení si kalíšek už najde to správné místo sám. Chce to trochu cviku a uvidíte, že to není nic složitého.

Každá z nás to má jinak, ale kalíšek by ti měl v pohodě vydržet od 3 do 10 hodin. Při silnějších dnech vyprazdňuj kalíšek častěji, u slabé menstruace může vydržet až 12 hodin. Při výměně kalíšek omyj vodou a znovu zaveď.

Možná teď přemýšlíš, jak vyměnit kalíšek, když jsi na cestách a toaleta s umyvadlem je v nedohlednu. Vezmi si s sebou láhev s vodou a kalíšek opláchni, případně otři toaletním papírem či vlhčeným ubrouskem. Nezapomeň ale kalíšek umýt hned, jak to půjde.

Než začneš kalíšek používat, mrkni na náš podrobný návod.

Jakou velikost vybrat?

Kalíšky označujeme čísly 1 (menší) a 2 (větší). Dívkám a ženám před porodem doporučujeme menší kalíšek. Ženám po porodu nebo při pravidelném sexuálním styku a ženám nad 28 let bude vyhovovat větší kalíšek.

Přesnou velikost kalíšku nejde určit, každá jsme jiná. Pokud si nejsi jistá, zvol větší kalíšek. Když bude příliš velký, můžeš si ho nechat na později a koupit menší. Pro lepší představu si porovnej rozměry kalíšků.

Ať už zvolíš kalíšek menší, nebo větší, nemusíš mít strach, že se budeš cítit nekomfortně a že tě kalíšek bude tlačit. Většina našich zákaznic je překvapená, jak je pohodlný a vůbec o něm nevědí. Nejtěžší je překonat zbytečné obavy a předsudky.

Pozor na správnou tvrdost

A protože jsme každá opravdu jiná, nabízíme jako první na trhu kalíšky nejen ve dvou velikostech, ale i v různých variantách tvrdosti silikonu, tzv. shore. Je jen na tobě, jakou si zvolíš:

●     Classic – tvrdší kalíšky s tvrdostí 60 používají většinou aktivní ženy se zpevněným pánevním dnem. Pokud jsi hodně citlivá na močový měchýř, nemusí ti vyhovovat. Na druhou stranu se s nimi snadněji manipuluje, což ti může pomoct především ze začátku.

●     Soft – měkčí kalíšky s tvrdostí 40 jsme přidali na žádost našich zákaznic. Jsou ideální pro citlivější ženy, kterým může tvrdší kalíšek vadit při vyndávání. 

K čemu slouží dírky a stopka?

Na našich kalíšcích najdeš ve vrchní části čtyři šikmé dírky a zespodu dlouhou stopku. Obojí je pro pohodlné používání kalíšku důležité.

Dírky slouží k tomu, aby se kalíšek při zavedení správně otevřel a vznikl podtlak. Jestliže se kalíšek přeplní až po dírky, začne tekutina dírkami protékat. Šikmé dírky jsou u kalíšku nejlepším řešením, protože na rozdíl od kalíšku s klasickými dírkami trvá protečení o trochu déle. Tekutina totiž musí překonat delší dráhu.

Díky stopce kalíšek snadno uchopíš a za spodní část vytáhneš. S dlouhou stopkou se oproti jiným tvarům (např. kuličkám) dobře manipuluje. Časem ji můžeš zastřihnout na délku, která ti bude vyhovovat. Stopka kalíšku je dutá a dokonalé čištění může být někdy oříškem, je ale poddajnější a měkčí než stopka plná.

Údržba kalíšku

Důležité je udržovat kalíšek čistý a pravidelně ho dezinfikovat. Při používání bys měla kalíšek denně mýt teplou vodou a neparfémovaným mýdlem. Dbejte také na čištění otvorů v kalíšku, nejlépe je vyčistíte úzkým kartáčkem.

Před začátkem každé menstruace je potřeba kalíšek 5-10 minut vyvařit. K pohodlné dezinfekci doma i na cestách použijte náš unikátní Infuser box. Po očištění a sterilizaci kalíšek uložte do čistého látkového sáčku, nebo prodyšné krabičky.

Proč menstruační kalíšek Yuuki?

Menstruační kalíšky Yuuki mají spoustu unikátních vychytávek. Jako první na světě firma Yuuki přišla s:

Multibarevným kalíškem: konkurence vyrábí jednobarevné kalíšky. My vyrábíme vícebarevné kalíšky, kdy každý kalíšek je originál a máš jistotu, že nikdo jiný nemá stejný. 

Vnitřním kroužkem: zabraňuje rozlití krve při vyjímání a manipulaci s kalíškem.

Infuser boxem: dezinfekční krabičkou. Už nemusíš používat hrnce z kuchyně na vyvařování kalíšku.

Dvěma tvrdostmi: SOFT - měkčí a CLASSIC - tvrdší kalíšek.

Výběrem MIXů: nerozhodná zákaznice si může vybrat z mixu dvou kalíšků v jednom balení za výhodnější cenu. Jeden je zaměřen na velikost, v balení je jeden kalíšek menší a velký a druhý mix je zaměřený na tvrdost. V tomto balení je pak jeden Soft a jeden Classic kalíšek. 

Další přednosti menstruačních kalíšků YUUKI:

Měkká a dlouhá stopka: délku stopky si můžeš upravit. Stopka je měkká a nijak tě neobtěžuje.

Hladký povrch kalíšku: víš, proč nemají všechny kalíšky hladký povrch? Spousta zákaznic si myslí, že některé firmy vyrábí kalíšky se "sametovým" povrchem kvůli designu. Pravda je však úplně někde jinde. Abychom dosáhli hladkého povrchu, musí se forma na kalíšek velmi pracně, ručně leštit. Tato pracovní činnost je časově náročná a tudíž velice drahá. Takže se dá říci, že u hladkého povrchu kalíšku výrobci více záleželo na zákaznici. Na takovém povrchu bakterie neulpívají tak snadno.

Limitované edice barevných kalíšků: aby byly tvé dny s kalíškem veselejší, kromě průhledného kalíšku tvoříme limitované edice barevných kalíšků. Mixujeme barvy duhové, veselé a tak každý kalíšek je jedinečný.

Chci to vyzkoušet

Máte pochybnosti? Chtěla byste se na něco zeptat? Možná najdete odpověď v častých dotazech, ale klidně se nám ozvěte.