Nitroděložní tělísko a menstruační kalíšek

Je bezpečné používat menstruační kalíšek spolu s nitroděložním antikoncepčním tělískem?

Víme, že je mnoho uživatelek kalíšků, které bez problémů používají kalíšek i s nitroděložním antikoncepčním tělískem (IUD/IUS).

Bohužel ale existují i případy, kdy došlo při použití těchto dvou prostředků k uvolnění nitroděložního tělíska. Mohlo to být zapříčiněno díky nesprávnému zavedení kalíšku (příliš hluboko), anatomickým faktorům (např. níže posazený čípek) nebo jen odmítnutí těla daného tělíska.

Doporučujeme poradit se s ošetřujícím lékařem, zdravotní sestrou nebo gynekologem.

Pokud jsi se rozhodla oba prostředky používat společně, promysli následující informace:

•  Mezi kalíškem a čípkem musí být vždy volný prostor. Máš-li nízko posazený čípek, nemusíš mít v pochvě dostatek místa na to, aby kalíšek YUUKI přilnul k poševním stěnám a fungoval současně s nitroděložním antikoncepčním tělískem. Nicméně ze zkušeností mnoha uživatelek víme, že naše kalíšky používají dívky s výše položeným čípkem. Nejsi-li si jista polohou čípku nebo potřebuješ-li další informace, obrať se na svého gynekologa pro danou informaci.

•  Po každé menstruaci překontroluj, že stále cítíš vlákna tělíska. Pokud vlákna necítíš nebo máš pocit, že se nitroděložní antikoncepční tělísko posunulo či ti způsobuje/způsobilo bolest, používej jinou formu antikoncepce, jako např. kondom, dokud si nenecháš tělísko zkontrolovat lékařem nebo zdravotníkem.