Nitroděložní tělísko a menstruační kalíšek

Je bezpečné používat menstruační kalíšek spolu s nitroděložním antikoncepčním tělískem?

Víme, že je mnoho uživatelek kalíšků, které bez problémů používají kalíšek i s nitroděložním antikoncepčním tělískem (IUD/IUS).

Bohužel ale existují i případy, kdy došlo při použití těchto dvou prostředků k uvolnění nitroděložního tělíska. Mohlo to být zapříčiněno díky nesprávnému zavedení kalíšku (příliš hluboko), anatomickým faktorům (např. níže posazený čípek) nebo jen odmítnutí těla daného tělíska.

Doporučujeme poradit se s ošetřujícím lékařem, zdravotní sestrou nebo gynekologem.

Pokud jsi se rozhodla oba prostředky používat společně, promysli následující informace:

•  Mezi kalíškem a čípkem musí být vždy volný prostor. Máš-li nízko posazený čípek, nemusíš mít v pochvě dostatek místa na to, aby kalíšek YUUKI přilnul k poševním stěnám a fungoval současně s nitroděložním antikoncepčním tělískem. Nicméně ze zkušeností mnoha uživatelek víme, že naše kalíšky používají dívky s výše položeným čípkem. Nejsi-li si jista polohou čípku nebo potřebuješ-li další informace, obrať se na svého gynekologa pro danou informaci.

•  Po každé menstruaci překontroluj, že stále cítíš vlákna tělíska. Pokud vlákna necítíš nebo máš pocit, že se nitroděložní antikoncepční tělísko posunulo či ti způsobuje/způsobilo bolest, používej jinou formu antikoncepce, jako např. kondom, dokud si nenecháš tělísko zkontrolovat lékařem nebo zdravotníkem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení